Alize İplik Çeşitleri ve Fiyatları

Alize İplik Çeşitleri ve Fiyatları

Örgü örmek muhteşem bir terapi yöntemidir. Örgü örmek hem motor becerisi hem de hayal gücü ve yaratıcılık gerektirdiği için örgü örerken başka şeyler düşünmeye fırsatınız olmaz tüm stresinizden ve sıkıntılarınızdan uzaklaşırsınız.

Ördüğünüz şey tamamen sizin yaratıcılığınızın ürünüdür ve bunun güzel olduğunu görmek sizi mutlu eder ve gururlandırır. Hayal ettiğiniz şeyi örebilmek için buna uygun dokuda ve kaliteli ipler kullanmanız gerekir. Son zamanlarda farklı dokularda çok çeşitli ipler üretilmektedir bu çeşitlilik sayesinde örülen örgülerde çok daha güzel sonuçlar elde edilir. Örneğin bebekler için yapacağınız.

ürünlerde kullanacağınız iplikler ile yetişkinler için yapacağınız ürünlerde kullanacağınız iplikler farklı olmalıdır. Hatta öreceğiniz ürünü hangi mevsimde kullanacaksanız seçeceğiniz iplik de o mevsime uygun olmalıdır. Kullanacağınız ipliklerin sadece kaliteli olası yetmez amacınızı uygun doku ve renk seçeneklerinin de olması gerekir. Tüm bunlara bir arada olduğu Alize İplikler işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Alize iplik çeşitleri;

1- Alize Angora Gold İplik

2- Alize Angora Gold Batik İplik

3- Alize Baby Best İplik

4- Alize Happy Baby İplik

5- Alize Süperlana Midi İplik

6- Alize Süperlana Tığ İplik şeklinde sıralanabilir.

Hadi Alize İplik çeşitleri ve  Alize İplik fiyatlarını birlikte inceleyelim.

1- Alize Angora Gold İplik

Alize Angora Gold iplikler yün ve akrilik karışımından oluşmaktadır. Özellikle kış aylarında sıklıkla  kullanılırlar. Geniz bir renk yelpazesine sahip olduğu içinöreceğiniz kazak, bere, atkı ve hırkalarda istediğiniz rengi kolaylıkla bulabilirsiniz. Alize Angora Gold İplik ile çalışacaksanız şiş numaranız 3-6 tığ numaranız ise 2-4 olmalıdır.

2.   Alize Angora Gold Batik İplik

Alize Angora Gold Batik iplik yün ve akrilik karışımından oluşmaktadır. Bu iplikler de Alize Angora Gold iplikler gibi özellikle kış aylarında tercih edilir ve kazak, hırka, atkı, bere yapımında kullanılır fakat Alize Angora Gold ipliklerinde her bir yumak tek renkten oluşurken Alize Gold Angora Batik ipliklerinde her bir

yumaktan birden farklı renk bulunmaktadır. Bu iplikleri kullanmayı tercih edecekseniz şiş numaranız 3-6 arasında ve tığ numaranız da 2-4 arasında olmalıdır.

3.   Alize Baby Best İplik

Kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğimiz bir diğer iplik ise Alize Baby Best ipliklerdir. Bu iplikler daha çok bebekler için tercih edilir. Alize Baby Best İplik akrilik ve bambu karışımından oluşmaktadır. Bebekler için örülecek battaniye, bere, kazak, hırka ve yelek yapımında rahatla tercih edebilirsiniz. Alize Baby Best İplik kullanırken kullanacağınız şiş numarası 4-5 tığ numarası ile 2-4 arasında olmalıdır.

4.   Alize Happy Baby İplik

Bebekleriniz için tercih edebileceğiniz bir diğer Alize iplik çeşidi ise Alize Happy Baby ipliklerdir. Alize Happy Baby iplik ile Alize Baby Best iplik arasındaki fark ise Alize Happy Baby ipliklarin daha ince olmasıdır. Bebeklerin kış aylarında kullanabileceği kıyafetlerde bu iplikleri tercih edebilirsiniz. Happy Baby iplikleri kullanmak için tercih edeceğiniz şiş ve tığ numaraları 3-4 arasında olmalıdır.

5.   Alize Süperlana Midi İplik

Atkı, kazak, bere gibi kış aylarında tercih edeceğiniz ürünlerde kullanabileceğiniz bir diğer iplik çeşidi de Alize Süperlana Midi İpliklerdir. Bu iplikler yün ve akrilik karışımından üretilmektedir. Bu Süperlana Midi iplik için uygun olan şiş numarası 5-7 arası iken tığ numarası da 2-4 arasıdır.

6.    Alize Süperlana Tığ İplik

Yün ve akrilik karışımından oluşan Alize Süperlana Tığ İplik kış aylarının vazgeçilmez ipliklerindendir. Bu iplikleri tercih edecekseniz kullanmanız gereken şiş numarası 2-2.5 arasında tığ numarası ise 0-2 arasında olmalıdır.

 

Alize İplik Fiyatları

Alize iplik fiyatlarını aşağıdaki tabloda bulabilirisiniz. Web sitemizden indirimleri takip etmeyi unutmayın!

 

Alize İplik Çeşitleri                                   Fiyatlar

Alize Angora Gold İplik                          11 TL iKDV Dahil)

Alize Angora Gold Batik İplik                  13 TL iKDV Dahil)

Alize Baby Best İplik                               11 TL iKDV Dahil)

Alize Happy Baby İplik                            13 TL iKDV Dahil)

Alize Süperlana Midi İplik                        11 TL iKDV Dahil)

Alize Süperlana Tığ İplik                          10 TL iKDV Dahil)

 

Alize iplik çeşitleri ve renkleri ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz sitemizi inceleyebilirsiniz. İndirimler ve yeni renk seçenekleri için takipte kalın.