BD Gizli Servisi, Müslüman Belediye Başkanını engelledi
Haber detay

Hayrullah'a, Gizli Servis'in etkinliğe katılmasına izin vermediği yönünde bir telefon geldi. Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) terör izleme listesi uygulamasına atıfta bulunan Hayrullah, kimliği nedeniyle hedef alındığını düşündüğünü belirtti.

ABD'nin en yüksek makamının bu tür profillemelerle uğraşmaması gerektiğini söyledi.

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) New Jersey Ofisi Başkanı Selaedin Maksut, Beyaz Saray'ın bu hareketini kabul edilemez ve aşağılayıcı olarak nitelendirdi. Muhammed Hayrullah, 2006'dan beri Prospect Park Belediye Başkanı olarak görev yapıyor ve New Jersey eyaletinin önde gelen seçilmiş Müslüman yetkililerinden biri olarak biliniyor.

Maksut ayrıca, Hayrullah'ın Beyaz Saray resepsiyonuna katılamamasının, ABD hükümetinin Müslümanlara yönelik ayrımcılık ve profillemeye karşı verdiği sözlerle uyuşmadığını belirtti.

Bu olay, ABD'de son yıllarda Müslümanlara yönelik artan ayrımcılık tartışmaları ve profillemeye karşı tepkilerin bir örneği olarak görülüyor. ABD Başkanı Biden, göreve gelmesinin ardından Müslümanlara yönelik nefret suçlarına karşı daha sert tedbirler alacağını ve İslamofobi ile mücadele edeceğini söylemişti.

Ancak, Hayrullah'ın Beyaz Saray resepsiyonuna katılmasına izin verilmemesi, hala ABD'deki Müslümanların yaşadığı ayrımcılık ve profillemeye karşı mücadele etmeleri gerektiğini gösteriyor.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket