Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Esenler'deki seçim standını ziyaret etti
Haber detay

Yapıcıoğlu, partisinin standıyla birlikte, Cumhur İttifakı'ndaki partilerin ve rakip siyasi partilerin stantlarını da ziyaret ettiklerini belirtti. Kutuplaştırmanın ve düşmanlaştırmanın kimseye faydası olmadığını söyleyen Yapıcıoğlu, bunu sözlerinin yanı sıra eylem ve pratiğiyle de göstermeyi amaçladıklarını ifade etti.

Hüda Par Genel Başkanı, fitnecilere ve provokasyonlara prim vermemek gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca, "Tarafını Seç" kampanyası kapsamında, partiler arasında rekabetin olması gerektiğini ancak bu rekabetin sağlıklı sınırlar içinde kalması gerektiğini söyledi.

Yapıcıoğlu'nun paylaşımı, parti liderlerinin seçim kampanyaları sırasında ziyaret ettikleri stantları ve vatandaşlarla yaptıkları görüşmeleri göstermesi açısından önemlidir. Hüda Par, Türkiye'deki siyasi partiler arasında yer alan bir parti olup, özellikle Güneydoğu'da ve Doğu'da etkili bir siyasi yapıya sahiptir.

Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Esenler'deki bir standı ziyaret ederek yaptığı konuşmada, toplanan kalabalığa hitap etti. Yapıcıoğlu, "Rabbim böyle güzel insanlara hitap etme ve bu meydanda onlarla bir araya gelmeyi lütfettiği için Rabbime hamd ediyorum" diyerek konuşmasına başladı.

Dört gün sonra yapılacak seçimlere değinen Yapıcıoğlu, "Aşağı yukarı dört gün sonra bu saatlerde herkes evlerine çekilecek ve şimdiye kadar yaptığımız çalışmaların meyvelerini gözleyeceğiz. Pazar günü bakalım sandıktan ne çıkacak. İnşallah biz çıkacağız. İnşallah, inşallah" dedi.

Yapıcıoğlu, son günlerde yaşanan olumsuzluklara karşı sükunet içinde kalmaları gerektiğine vurgu yaparak, "Sulh içerisinde tahriklere kapılmadan, provokasyonlara gelmeden inşallah milletimizin, memleketimizin de sulh ve selametini düşünerek onu muhafaza etmeye çalışarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Seçim çalışmaları sırasında yaşanan provokasyonlara karşı uyarıda bulunan Yapıcıoğlu, "Pazar günü de akşam sandıklar açıldığında milleti kışkırtan, milleti birbirine karşı kampları bölüp çatıştırmaya çalışan insanların bu oyunlarının sonuç itibariyle bir işe yaramadığını bütün milletçe göreceğiz inşallah" diye konuştu.

Yapıcıoğlu, seçim sürecinde yalan haber yayan, milleti aldatan ve kışkırtanların yaptıklarının uzun vadede kendi ayaklarına dolanacağını söyleyerek, "Üç-beş fazladan oy almak için yalan haber yayanlar, milleti aldatanlar, birbirine karşı kışkırtmış tutanlar, bu yaptıklarının uzun vadede onların ayağına dolanacaklarını inşallah görecekler" dedi.

Yapıcıoğlu, seçim çalışmalarının son dönemlerinde yaşanan olumsuzluklara karşı da uyararak, "Oyuna gelmeyin, gündeminizi başkalarının belirlemesine izin vermeyin. Bizim bir gündemimiz var. Biz diyoruz ki inşallah önümüzdeki Pazar günü cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ikinci seçiminde de tekrar Sayın Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan'ı bir daha cumhurbaşkanı seçeceğiz.

Yapıcıoğlu ayrıca, seçim sürecinde sulh içinde, provokasyonlara kapılmadan, memleketin sulh ve selametini koruyarak çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Ayrıca, seçim günü sandıktan çıkacak sonucun milleti kışkırtan, kamplaşmaya bölüp çatıştırmaya çalışan insanların oyunlarını boşa çıkaracağını ve bu oyunların uzun vadede ayaklarına dolanacağını vurguladı.

Yapıcıoğlu konuşmasında ayrıca, seçimlerin sosyal medyada değil sokakta kazanıldığını ve halkın sokakta söylediği şeyin sosyal medyada söylenenlerle aynı olmadığını belirtti. Yapıcıoğlu, seçimlerde Pensilvanya'dan ve dışarıdan gelen desteklere rağmen milletin iradesinin sandığa yansıyacağına inandıklarını ifade etti.

Son olarak Yapıcıoğlu, seçim sürecinde kafası karışık olan insanların da son ana kadar çalışmalarını sürdürmeleri gerektiğini ve manipülasyonlara kulak asmadan gerçekleri sokakta konuşmaları gerektiğini söyledi. Yapıcıoğlu, doğru zamanda doğru adama oy verilmesi gerektiğini ve Allah'ın izniyle milletin iradesinin sandıkta yansıyacağını ve milletin dediğinin olacağını dile getirdi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket