İnsansız Sağlık Hava Aracı Defikopter
Haber detay

İnsansız araç modelleri günümüzde bir çok alanda kullanılmaktadır. Askeri, ticari (ABD’de pizza ve gazete dağıtımı gerçekleştiren prototip modeller vardır.) kullanılmaya başlandı veya denendi, deneniyor. Ama bu konsept artık sağlık ve arama kurtara gibi hayati durum teşkil eden olaylarda da kullanılacak.

Almanya’da faaliyet gösteren kuruluş olan Definetz, bu teknolojiyi arama & kurtarma ve ilk yardım gerektiren durumlarda kullanmak amacıyla , High Tech kuruluşuyla beraber defikopter isminde bağımsız olarak dönen 8 pervaneli bir aracı büyük ar-ge araştırmaları sonucunda ürettiler.

Bu insansız hava aracı ile ulaşılması zor ya da büyük zaman gerektiren yerlere mobil elektroşok makinesi ulaştırılacak. Saatte 70 kilometre gidebilen defikopterin menzili 10 kilometre civarı. Tabi ki şu anlık için. Makine geliştirilebilir bir olgu olduğu için, daha uzun mesafeye daha hızlı uçabilir. Bu insansız sağlık hava aracı, elektroşok makinesi dışında önemli ilk yardım malzemelerini de taşıyabilecek kapasitede.

Bu insansız sağlık aracı defikopterin net olarak bilinmemekte. Ancak tahmini rakamlar 30.000$ satış fiyatının olacağı yönünde.

Bilgilendiren.com olarak biz, bu tarz projelerin en yakın zamanda ülkemizde de olacağının düşüncesindeyiz. Keşke bu tarz projeler ilk bizim ülkemizde yeşillense…

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket