Oy kullanmamayı seçebiliriz ancak seçmemek de bir seçimdir öyle değil mi?
Haber detay

Oy kullanmama kararı, millet için faydalı olan kadronun iktidara gelmesini oyunuz kadar engelleyebilir. Aynı zamanda, seçim sonuçlarında iyinin oyunu azaltıp kötünün oyunun fazla çıkmasına sebep olabilir. Bu durumda, layık ve ehil olmayanların iktidar olmalarına da katkıda bulunulmuş olur.

İktidara talip olanların tamamında kusurlar bulunsa ve hiçbirine oy vermemeye karar verilse bile kusurlar eşit olmayacağı için bu defa da en az kötü ve en fazla iyi olan seçeneğe oy verilmemesi, daha kötünün iktidara gelmesine sebep olabilir.

Oy kullanmama kararının, seçim sonuçlarını etkileme potansiyeli yüksek olduğundan, bu kararı vermeden önce vatandaşların bu sonuçları da göz önünde bulundurmaları önemlidir.

Bazı durumlarda, vatandaşlar seçimlerde oy kullanmayı tercih etmemelerine rağmen, seçim sonuçlarını etkileyecek şekilde oy kullanıldığı da görülmüştür. Bu nedenle, oy kullanmama kararı veren vatandaşların seçimlerin sonucunu etkileyebilecek diğer faktörleri de dikkate almaları ve demokratik sürece katılımın önemini hatırlamaları gerekmektedir.

Sonuç olarak, oy kullanmama kararı vermek de bir seçimdir ancak beraberinde bazı sonuçları getirebilir. Bu nedenle, karar vermeden önce vatandaşların seçim sonuçlarına etkisini dikkate almaları ve demokratik sürece katılımın önemini hatırlamaları önemlidir.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket