Risale-i Nur camiası seçimde kimi destekleyeceklerini açıkladılar
Haber detay

Hayrat Vakfı'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, seçimlerin sadece bir siyasi tercih meselesi olmadığı vurgulandı. Ayrıca "yerli ve milli" taraf olan Cumhur İttifakı'nın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekleneceği belirtildi.

Açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "milletin kabul edilmiş duası" olarak nitelendirildi ve seçimlerde çekimser kalmanın manevi sorumluluk gerektireceği kanaati paylaşıldı. Hayrat Vakfı camiası Nur Talebeleri olarak nitelendirilen cemaatin açıklamasında, seçimlerin sadece siyasi bir tercih meselesi olmadığı ve masum coğrafyalarda mağdur insanların nasıl etkileneceğinin düşünülmesi gerektiği ifade edildi.

Ayrıca, seçimlerde basit ve şahsi hesaplarla hareket etmenin veya çekimser kalmanın manevi sorumluluğu gerektireceği kanaati paylaşıldı. Başkanlık sisteminde Cumhurbaşkanının, güçlü, hızlı ve uyumlu çalışan bir meclis çoğunluğu ile desteklenmesi gerektiğine dikkat çekildi. Tarafsız kalmanın muhalefet cephesini desteklemek anlamına geleceği de unutulmaması gerektiği belirtildi.

Sonuç olarak, Hayrat Vakfı camiası Nur Talebeleri olarak, "milletin kabul edilmiş bir duası" olarak gördükleri "yerli ve milli" olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhur İttifakı'nın yanında olduklarını bir kez daha ilan ettiler. Allah'tan niyaz edildiği açıklamada, önümüzdeki seçimlerin vatan, millet ve ümmetimiz için hayırlı olmasını temenni edildi.

Hayrat Vakfı'nın açıklamasında seçimlerin sadece siyasi tercih meselesi olmadığına dikkat çekilerek, sonuçları ülkemiz kadar tüm dünyayı ve özellikle İslam alemini derinden etkileyecek bir seçime gittiğimiz belirtiliyor. Bu nedenle her bir oyun çok değerli olduğu vurgulanarak, milletin ve ümmetin selameti için düşünülerek oy kullanılması gerektiği ifade ediliyor.

Ayrıca, seçimlerde basit ve şahsi hesaplarla hareket etmenin veya çekimser kalmamanın manevi sorumluluk gerektirdiği düşüncesi paylaşılıyor. Cumhurbaşkanının güçlü, hızlı ve uyumlu çalışan bir meclis çoğunluğuyla desteklenmesi gerektiğinin altı çiziliyor. Tarafsız kalmanın muhalefet cephesini desteklemek anlamına geleceği hatırlatılıyor.

Sonuç olarak, seçim günü parçalanmak, birbirimizle uğraşmak veya çekimser kalmak yerine el ele, omuz omuza vererek cumhurun ittifakını temin etmenin zamanı olduğu belirtiliyor. Hayrat Vakfı camiası olarak, Cumhur İttifakı'nı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı "milletin kabul edilmiş bir duası" olarak gördüklerini ve desteklediklerini bir kez daha ilan ediyorlar. Ayrıca Allah'tan seçimlerin vatanımız, milletimiz ve ümmetimiz hakkında hayırlı kılınmasını niyaz ediyorlar.

Tam Metni

PARÇALANMA, KARARSIZ KALMA GÜNÜ DEĞİL
Hayrat Vakfı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
Millet ve ümmet olarak yine çok önemli bir seçimin arefesindeyiz. Sonuçları itibariyle ülkemiz kadar, tüm dünyayı, bilhassa islam alemini derinden etkileyecek özelliğe sahip olan bir seçime gidiyoruz. Bu şartlarda bir tane oy’un dahi çok değerli olduğunu unutmadan, milletimizin ve ümmetin selameti için, umudunu ülkemize bağlamış bu masum coğrafyada mağdur insanların nasıl etkileneceğini düşünerek oy kullanacağız.
Bu seçim, sadece siyasi bir tercih meselesi değildir! Bizler, bu kritik seçimde basit ve şahsi hesaplarla hareket etmenin veya çekimser kalmanın manevi sorumluluğu gerektireceği kanaatindeyiz.
Çok önemli bir husus da, şu anda uygulanan başkanlık sisteminde Cumhurbaşkanının, güçlü, hızlı, uyumlu çalışan bir meclis çoğunluğuyla desteklenmesi zaruretidir.
Keza böyle kavşaklarda tarafsız kalmanın muhalefet cephesini desteklemek anlamına geleceğini de unutmamalıyız.
Sonuç olarak 14 mayıs, parçalanacak, birbirimizle uğraşacak veya çekimser kalınacak bir gün değil; el ele, omuz omuza vererek cumhurun ittifakını temin etme zamanıdır.
Bizler Hayrat Vakfı camiası Nur Talebeleri olarak “milletin kabul edilmiş bir duası” olarak gördüğümüz “yerli ve milli” olan Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın yanında durduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz.
Allah’tan niyaz ediyoruz ki, önümüzdeki bu seçimleri vatanımız, milletimiz ve ümmetimiz hakkında hayırlı kılsın. Âmin.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket