Sağlıklı Bir Yaşam Tarzı Nasıl Yaşanır?
Haber detay

Uyumak, meditasyon yapmak, egzersiz yapmak ve stres seviyelerini düşük tutmak , sağlıklı yaşam tarifindeki diğer önemli bileşenlerdir. Ancak tüm bunları not almak ve hatta günden güne devam ederken aklınızın arkasında tutmak kolay olsa da, kaçımız bunları düzenli olarak uyguladığımızı söyleyebilir? 
Bazen bunaltıcı olabilir, ancak karmaşık olması gerekmez. Aslında, her gün gerçekten ulaşılabilir hissettiren sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya yönelik basit ve gerçekçi bir yaklaşım benimsemek mümkündür .

İşlenmemiş Gıdaları Olabildiğince Sık Tüketin
Diyetiniz sebzeler, meyveler, tavuk ve hindi gibi yağsız etler ve tahıllardan oluşmalıdır. Yine de, ister bir gece biraz tatlı, ister hafta sonu arkadaşlarınızla savurgan bir brunch veya birkaç haftada bir en sevdiğiniz paket yemekle kendinizi şımartmak olsun, kendinize biraz ara verdiğinizden emin olun. Denge anahtardır.

Daha fazla yürü
Mümkün olduğunca hareketsiz bir çalışma hayatını reddetmek çok önemlidir . Yürüme mesafesinde bir şey varsa, araba yerine yürüyerek seyahat etmeye çalışın. Ayıracak zamanınız olduğunda, adım sayınızı artırmak için normalde olduğundan daha uzağa park edin.

Alkoldan uzak durun
 Sadece karaciğeriniz ve sağlığınız için değil, cüzdanınız için de daha iyi.

Öğle yemeğinizi hazırlayın
Paket servisi veya kafeteryayı atlayın ve öğle yemeğinizi işe getirin. Bir salata, sandviç ve hatta dün gecenin artıkları hazırlayın. Sadece daha sağlıklı değil, aynı zamanda paradan da tasarruf edeceksiniz.

Yemek hazırlığı buna yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilir. Pazar akşamlarını önümüzdeki çalışma haftasını planlayarak geçirin - gelecekteki benliğiniz size teşekkür edecek.

Kendine İzin Ver
İş yerinde biriken o tatil günlerini biliyor musun? Onları kullan! Ya da en azından hasta ya da kişisel bir gün geçirin. İşten uzaklaşmanın kalp krizi, depresyon ve stres riskini azaltmak da dahil olmak üzere hem fiziksel hem de psikolojik faydaları olabilir. 1  Dahası, işinize biraz ara vermek aslında geri döndüğünüzde üretkenliğinizi artırabilir. 

Olumsuzluktan Kaçının
Hayatınıza girmesine izin verdiğiniz şey olmaya başlayabilirsiniz. Pozitif ve iyimser kalın (en zoru olsa bile) ve her şeyin daha iyiye gittiğini görebilirsiniz.

Toksik İlişkileri Sonlandırın
Bu, insanları bir hevesle bırakmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak sizin için zehirli olan veya size acı veren önemli bir kişi veya arkadaşınız varsa ve bu durumla başa çıkamıyorsanız, uzaklaşmayı düşünmenin zamanı gelebilir. . Onlara karşı açık ve dürüst olmak, hatta bir tür terapi, daha sert önlemler almadan önce iyi bir ilk adım olabilir.

Teknolojiden Bir Mola Verin
Neredeyse her şeyi telefonlarımızda, bilgisayarlarımızda, televizyonlarımızda ve tabletlerimizde yapıyoruz, bu nedenle dijital bir mola imkansız görünebilir, ancak her gün ondan uzaklaşmak iyi bir şeydir. Bu uyku, artırabilir 3  artış verimliliği ve etrafınızdaki kişilerle kişisel bağlantı derinleştirmek. 4  Uzun bir ara vermek zorunda da değil - her gün 30 dakika medikal detoks yapmayı deneyin. Geceleri telefonunuzu yatak odanızdan uzak tutarak, telefonla uzun bir yürüyüşe çıkarak, banyo yaparak veya teknolojiyi yemek masasından uzak tutmayı alışkanlık haline getirerek bunu teşvik edebilirsiniz.

Egzersiz yapmak
Egzersiz stresi artırabilir, bu yüzden her gün hareket etmeyi bir noktaya getirin. 5  Senin tarzın bu değilse, spor salonuna gitmen de gerekmez. Yürüyüşe çıkın, bir arkadaşınızla tenis oynayın, yüzmeye gidin, bisiklete atlayın, yoga dersi yapın veya çevrimiçi bir antrenman izleyin.

Daha Sık Okuyun
Herhangi bir şey okuyun . Sadece oku. Beyni uyarır ve beyin işlevini geliştirir. Beyninizi çalıştıran okuma, yaşlılıkta zihinsel gerilemeyi azaltmaya yardımcı olabilir ve hatta muhtemelen Alzheimer'ı uzak tutabilir.

Yeni Bir Hobi Bulun
Aile ve iş dışındaki ilgi alanlarına sahip olmak sizi daha tatmin edici hissettirecektir. Yemek yapmayı, spor yapmayı veya gönüllü olmayı öğrenmeyi düşünün.

Başkalarının Ne Düşündüğünü Önemsemeyin
Enerjinizi başkalarının görüşlerine harcamaya değmez, özellikle de size zarar verdiklerinde. Kendinize karşı dürüst olun ve sizi gerçekten sevdiğiniz ve olduğunuz için değer veren insanları çekeceksiniz.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket