Şehid Yasin Börü ve Arkadaşlarının Hayat Hikayeleri Sinemaya Taşındı
Haber detay

Bu olay, Türkiye'nin yaşadığı terör olaylarının en acımasızlarından biri olarak tarihe geçti.

"6-8 Ekim Filmi Yapım Koordinatörlüğü", bu kahredici olayın ardından şehit edilen gençlerin hikayesini sinemaya taşıma kararı aldı.

Filmin çekimleri tamamlandı ve çok yakında yayınlanacak. Filmin konusu, Yasin Börü ve arkadaşlarının hayatlarına odaklanarak, fakirlere yardım etme amacıyla yaptıkları çalışmaları ve sonrasında maruz kaldıkları hain saldırıyı anlatıyor.

Filmin yayınlanmasıyla ilgili gelişmeler, “@kanliekim” Twitter hesabından duyurulacak. Şehit edilen gençlerin hikayesi, Türkiye'nin yaşadığı terör olaylarının insan hayatına verdiği acıyı, insana olan saygısızlığı ve sevdiklerini kaybedenlerin acısını anlatan bir yapımdır.

6-8 Ekim Filmi Yakında Yayınlanacak

"HDP/PKK'nın Kobani bahanesiyle gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybeden Yasin Börü ve arkadaşlarının hayat hikayeleri, "6-8 Ekim" adı altında bir sinema filmine dönüştürüldü. Filmin resmi hesabı olan @kanliekim Twitter hesabından yapılan açıklamada, filmin yakın bir tarihte yayınlanacağı belirtildi.

Filmin konusu, Yasin Börü ve arkadaşlarının fakirlere yardım etme amacıyla yaptıkları çalışmaları ve sonrasında HDP/PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıyı anlatıyor. "6-8 Ekim" Filmi, "Hakikaten onlar, Rablerine iman eden gençlerdi.." Kehf Suresi 13  ayetiyle de atıfta bulunuyor.

Filmin yakında yayınlanmasıyla ilgili gelişmelerin takibi için @kanliekim Twitter hesabı takip edilebilir.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Haber detay

Reklam

Haber detay

Anket